A koldusnő és az olimpiai arany – tanmese ötezer méterről
Mozgalmas nap volt a tegnapi az olimpiai atlétikai versenyeken, „benézett dobással”, bahamai meglepetéssel, és egy szakállas világcsúcs megdöntésével megspékelve.
Mozgalmas nap volt a tegnapi az olimpiai atlétikai versenyeken, „benézett dobással”, bahamai meglepetéssel, és egy szakállas világcsúcs megdöntésével megspékelve.
A tegnapi napon bejutott a döntőbe az amerikai kosárlabda-válogatott, miután legyőzte az argentin válogatottat 109-83-ra. Az amerikaiaknál viszont van két játékos, akiknek van egy legendás történetük.
Mattias Andersson, a svéd kézilabda-válogatott kapusa szerint kulcsfontosságú volt a magyarok 27-26-os pénteki legyőzésében a londoni olimpia elődöntőjében, hogy sikerült megállítaniuk Nagy Lászlót.
Kellene az a bronz. A csapatnak, az egész olimpiai küldöttségnek, de legfőképpen a magyar kézilabdázásnak. Sokat jelentene a jövőre nézve.
Tegnap este vízilabdázóink 10-9-re győzték le Ausztrália válogatottját. Nem volt könnyű helyzetben a csapat, hiszen Kemény Dénes edző és a játékosok is nehezen pörögtek fel az olaszok elleni kudarcot követően.
Vége a vívásnak az öttusázók programjában. Harmincöt asszót vívtak egyenként a versenyzők, a két magyar holtversenyben a hatodik helyen áll.
Csalódott Janics Natasa, hogy nem sikerült sem az arany, sem az ezüst érmet megszereznie.
Az olimpiai faluba is ellátogatott Áder János köztársasági elnök, aki a versenyzők szálláshelyén is gratulált a magyar sportolók kiemelkedő londoni szerepléséhez.
A 10 kilométeres hosszútávúszás olimpiai bajnoka már korábban is szerzett egy bronzot 1500 méteres gyorsúszásban. Ezzel ő az első úszó, akinek sikerült medencében és nyílt vizen is érmet szereznie ugyanazon az olimpián.
Janics Natasa harmadikként ért célba a londoni olimpián a 200 méteres kajak számban.
A KDNP szerint a londoni olimpiai helyezések és a versenyeket övező páratlan érdeklődés felveti, hogy a sporttörvény és az adótörvények további - látványos és sajátosan magyaros - sportágakat is támogathatóvá tegyenek a cégek, vállalkozások számára.
Douchev-Janics Natasa győzelmével tizenkét esztendő után, újra a legjobb kajak-kenus nemzet lehet a magyar a londoni olimpián.
Vajda Attila a harmadik helyen végzett a kajak-kenu 200 méteres számának B-döntőjében.
Négyes pályáról, a legjobb helyről indult Douchev-Janics Natasa a kettőszáz méteres női kajak olimpiai döntőben. Nem az történt, amit várt(unk), már ha az aranyat tekintjük vele szemben alapvetésnek. A nap első döntőjében - a mi szempontunkból elsőben- indult a kajakosok sprintszámában Dudás Miklós, akinek a döntőbe jutása is gyönyörű eredmény. A nagy álom, a dobogó végül messze volt, de a potszerzés sikerült. Vajda Attila tizenegyedik kenu kétszázon.
Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke szerint Usain Bolt még nem legenda, csak példakép, ugyanakkor a jamaicai atlétának erről más a véleménye.
Fájdalom, a férfi kézilabdázók nem jutottak döntőbe, de ezért nem kell magyarázkodniuk. Nem kell, mert velük kapcsolatban minden szurkoló előre beleélte magát mindenbe: balsorsba és balsikerbe, infarktusos és diadalmámoros másodpercekbe, vérbe, verejtékbe, könnyekbe.
A londoni olimpia szombati versenynapján újabb magyar érmek születhetnek, ugyanis két kajakosunk is döntőt evez. Douchev-Janics Natasa és Dudás Miklós is éremért megy, míg Vajda Attila a B-döntőben húzza majd. Férfi öttusázóink is holnap vívnak-úsznak-lovagolnak-futnak-lőnek, Marosi Ádámnak és Kasza Róbertnek drukkolunk. Újra lesz szabadfogású birkózónk a szőnyegen Ligeti Dániel személyében, míg Benkó Barbara kerékpározni fog, Madarász Viktória pedig rengeteget gyalogol.
Kérdéses Császár Gábor játéka a londoni olimpia férfi kézilabdatornájának vasárnapi bronzmérkőzésén.
A világbajnok olasz válogatott két góllal nyert a szerb csapat ellen a londoni olimpia férfi vízilabdatornájának pénteki elődöntőjében.
Egy 1985-ös NDK-s világcsúcsot javított meg az amerikai női 4x100-as váltó, amivel megszerezték az olimpiai bajnoki címet a londoni olimpia pénteki versenynapján.